• KONKURS Z OKAZJI 161 ROCZNICY POWSTANIA STYCZNIOWEGO

             

            Nasi uczniowie zostali wyróżnieni w konkursie organizowanym przez Bibliotekę Publiczną Gminy Słupca. Konkurs odbył się z okazji 161. rocznicy powstania styczniowego, a jego finał odbył się podczas gminnych obchodów tego ważnego święta.

            Pierwsze miejsce w kategorii - wiersz patriotyczny - zdobył Mateusz Sarbak, uczeń klasy ósmej. W kategorii - praca plastyczna drugie miejsce zajęła Jagoda Kościelniak, uczennica klasy piątej, a trzecie miejsce Anastazja Ziarniak, uczennica klasy szóstej. Konkursowe prace zaprezentowali także Wiktor Pokrop, Kalina Hartwich, Julia Śliwczyńska, Albert Imbiorowicz, Jakub Szklarek, Lena Juszczak, Amelia Maćkowiak.

            Gratulujemy!!

             

          • ZAJĘCIA Z PROJEKTU "ROBIĘ TO CO LUBIĘ - MOJE ZAINTERESOWANIA" W KLASIE III

             

            Dziś w klasie III odbyły się pierwsze zajęcia z projektu " Robię to co lubię - moje zainteresowania" , który ma na celu  kształtowanie u uczniów postawy wyrażania siebie poprzez prezentowanie swoich umiejętności. Dzieci przedstawią swoje zainteresowania oraz rodziców i dziadków. Celem projektu jest ukazanie dzieciom, że pasja wzbogacona o wiedzę i umiejętności może w przyszłości stać się naszym zawodem. Uczniowie w ramach projektu poznają zajęcia i zawody ludzi, którzy osiągnęli sukces łącząc pasję z wykonywanym zawodem. Na dzisiejszych zajęciach odbyliśmy prehistoryczną podróż do krainy dinozaurów, poznaliśmy zawód paleontologa, który chciałby w przyszłości wykonywać  Natan. 

             

          • DZIEŃ LICZBY "PI"

             

            14 marca liczba PI obchodzi swoje święto. Datę wybrano nieprzypadkowo - w Stanach Zjednoczonych zapisuje się ją jako 3.14, co stanowi jej przybliżoną wartość. Liczba π lub Ludolfina, to stała matematyczna, która określa stosunek długości obwodu koła, do długości jego średnicy.

            W naszej szkole również obchodziliśmy to ważne święto - uczniowie wszystkich klas przyłączyli się do świętowania. Klasy  I - III kolorowały i kodowały, klasy IV - VIII brały udział w zabawach polegających na; na utworzeniu jak najdłuższego możliwego w tym dniu rozwinięcia dziesiętnego liczby π, szukali wyrazów rozpoczynających się od liczby  π, mierzyli koła i okręgi, i ich średnicę po czym obliczali przybliżenia liczby PI.

            Święto PI, niewątpliwie, miało walory dydaktyczne, ale to także ciekawy sposób uatrakcyjnienia naszego szkolnego życia.

             

          • DZIEŃ KOBIET - 2024

             

            Dnia 8 marca w naszej szkole odbył apel z okazji Dnia Kobiet.

            W programie udział wzięli chłopcy z klas IV-VIII ( Albert Imbiorowicz, Adam Adamczyk,, Alan Gaca, Maciej Kazuś, Antoni Byczkowski, Kacper Dymowski, Leon Adamczyk, Fabian Dziemiński, Wiktor Pokrop, Marcel Jurga) pod kierunkiem pana Pawła Barańskiego.

            Program jak zawsze miał charakter komiczny. Opierał się głównie na skeczach, które w śmieszny sposób opowiadały o ,,Kobietach z przymrużeniem oka...".

            Apel zakończył się serdecznymi życzeniami. Uśmiech na twarzach dziewcząt był podziękowaniem za okazaną pamięć i życzliwość

             

          • DZIEŃ PATRONA - WAŻNY DZIEŃ W ŻYCIU SPOŁECZNOŚCI SZKOLNEJ

             

             

            Szkoła jest miejscem, w którym nie tylko uczniowie zdobywają wiedzę, spędzają wspólnie czas, ale to tutaj właśnie w tej naszej „Małej Ojczyźnie” kultywujemy przywiązanie do tradycji, obrzędowości świąt. A dzieje się tak między innymi za sprawą obchodzonych przez społeczność uczniowską uroczystości. Jedną z nich jest Dzień Patrona. Patron szkoły to osoba, której życie i działalność służy pokoleniom. To autorytet reprezentujący treści i wartości niezwykle ważne dla młodych ludzi. W dniu 06 marca 2024r. po raz 25 obchodziliśmy to wielkie święto społeczności szkolnej. Dla nas to dzień szczególny, to pamięć, oddanie i zjednoczenie z Patronem. Stroje galowe uczniów i nauczycieli również podkreślały wyjątkowy charakter tego dnia. Wśród zproszonych gości byli: emerytowana dyrektor szkoły p. Zofia Janicka z mężem p. Maciejem (synem patrona).

            Rozpoczęliśmy akademię wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie uczniowie klasy IV pod opieką pani Marzeny Kurkowskiej, pani Kingi Kadzinskiej - Radeckiej i pani Marty Imbiorowiecz zaprezentowali część artystyczną - „Wspomnienie o Patronie” w której ukazali wyjątkową postać Patrona i podkreślili wielowymiarość jego dokonań, działań. Informacje biograficzne przeplatane były piosenkami zapadającymi glęboko w serce w wykonaniu uczniów klas V i VI. Po występie młodzieży głos zabrała dyrektor szkoły pani  Urszula Jantosz, która zwróciła uwagę na to, jak ważne są nasze korzenie, przywiązanie do tradycji i pamięć o tych, których już nie ma wśród nas. Prowadzący apel uczniowie porosili również o zabranie głosu gości. Pani Zofia Janicka – emerytowana dyrektor naszej szkoły wyrazila zadowolenie, że mogła przybyć i uczestniczyć w naszej uroczystości oraz życzyła samych dobrych chwil spędzonych w murach naszej placówki.

            Zbliżając się ku końcowi delegacja Samorządu Uczniowskiego złożyła wiązankę pod tablicą pamiątkową poświęconą Patronowi. Odśpiewaniem hymnu szkolnego zakończyliśmy tegoroczne obchody Dnia Patrona.

             

          • ELIMINACJE DO XVI FESTIWALU PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ

             

            6 marca, w Miejskim Domu Kultury w Słupcy, odbyły się eliminacje do XVI Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej, który na scenę Miejskiego Domu Kultury w Słupcy powrócił po ponad dwuletniej przerwie.

            Partnerem MDK w organizacji festiwalu od lat jest, Akademia Języków Obcych Easy English w Słupcy.

            Prezentacjom, eliminacjom do konkursu finałowego, przysłuchiwało się jury, w składzie: Frank Sablowski – anglista oraz Przemysław Stadnik – muzyk, nauczyciel śpiewu.

            Jurorzy przyznali nominacje do konkursu finałowego, który odbędzie się 14 marca oraz wyróżnienia.

            Eliminacje przebiegły w trzech kategoriach wiekowych; klasy I – IV; V – VIII oraz szkoły ponadpodstawowe.

            Naszą szkołę reprezentowały uczennice:

            - Karina Pokrop – kategoria klas I-IV,

            - Jagoda Kościelniak – kategoria klas V-VIII.

            Niminację do konkursu finałowego otrzymała Karina Pokrop uczennica klasy II.

            Gratulujemy wspaniałych występów.

             

          • WYJAZD DO KINA NA FILM pt. ,,Cudowny chłopak 2. Biały ptak "

             

             

            W dniu 5 marca br. uczniowie klasy IV, V, VII wraz z wychowawcami wybrali się do kina Helios na film pt. ,, Cudowny chłopak 2. Biały ptak".

            Wycieczka miała na celu kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej, integrację uczniów oraz wspólne świętowanie zbliżającego się Dnia Kobiet.

            Obejrzany film to kontynuacja pierwszej części mówiąca o potrzebie akceptacji, odwadze, miłości i walce o przetrwanie.

            Niezwykłe losy głównych bohaterów są dowodem na to, że ten kto ma w sercu odwagę, życzliwość i otwartość na drugiego człowieka potrafi dokonać rzeczy, o które sam by siebie nie podejrzewał.

            Po obejrzeniu filmu cała nasza grupa wybrała się na do restauracji Mc Donalds na małe co nieco . Pełni wrażeń kinowych i kulinarnych, zadowoleni w doskonałych humorach wróciliśmy do szkoły. Wyjazd był udany ….

             

             

          • BIEG "PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH - TROPEM WILCZYM".

             

            1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych i tego dnia  w naszej szkole odbył się już po raz trzeci bieg pamięci. Nie chodziło o wynik sportowy, ale o ideę, jaką jest symboliczne uczczenie żołnierzy, bohaterów niezłomnych wymordowanych przez komunistyczny reżim po II wojnie światowej. W biegu wzięli udział uczniowie  klas I-VIII oraz nauczyciele.

            Bieg rozpoczął  od przypomnienia i przedstawienia krótkiej historii przez panią Marzenę Kurkowską kim byli wyżej wymienieni „Żołnierze wyklęci” – ostatni rycerze Rzeczypospolitej. Byli to żołnierze podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, stawiający opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR w latach 1944-1963 walczyli o wolną Polskę mordowani przez sowietów i komunistów polskich w PRL-u „wyklęci”, skazani na niepamięć.

            Następnie odbył się symboliczny bieg na dystansie 1963 m. To odwołanie do roku w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek. Dystans ten jest wspólnym mianownikiem dla wszystkich biegów odbywających się tego dnia w całej Polsce.

             

            Wyniki biegu:

            Klasy I-III

            1. Filip Kieliszkowski

            2. Antek Ziarniak

            3. Patryk Przybylski

            Klasy IV-VI

            1. Albert Imbiorowicz

            2. Antek Byczkowski

            3. Maciej Kazuś

            Klasy VII-VIII

            1. Adam Adamczyk

            2. Mikołaj Loritz

            3. Alan Gaca

             

            Na zakończenie biegu wręczono najlepszym zawodnikom medale oraz nagrody oraz podziękowano osobom, które przyczyniły się do organizacji tegorocznego biegu: pani Marzenie Kurkowskiej za przygotowanie krótkiej historii o Żołnierzach Wyklętych, panu Pawłowi Barańskiemu za przeprowadzenie i sędziowanie biegu oraz Radzie Rodziców za ufundowanie napojów.

            Zapraszamy do fotorelacji z biegu , którą znajdziecie w zakładce "Album fotograficzny"

            Dziękujemy uczniom i rodzicom oraz nauczycielom, którzy uczcili pamięć poległych żołnierzy wyklętych. Udział w tego typu przedsięwzięciach kształtuje wśród dzieci i młodzieży postawy patriotyczne.

                   Do zobaczenia za rok.

             

          • SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W GMINNO-MIEJSKIM TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ!

             

            28 lutego 2024 roku w sali posiedzeń Urzędu Gminy w Słupcy odbył się Gminno-Miejski Turniej Wiedzy Pożarniczej . Uczestnikami Turnieju byli uczniowie szkół podstawowych z terenu Gminy Słupca oraz terenu Miasta Słupca. Turniej swoją obecnością zaszczycili : wicewójt  Gminy Słupca- pan Bogdan Kukulski oraz Komendant Gminno-Miejski - Marcin Czarciński 

            Naszą szkołę ,pod opieką pani Marzeny Kurkowskiej reprezentowała : w kategorii klas V-VIII -uczennica klasy siódmej- Zofia Rzemyszkiewicz oraz Leon Adamczyk w kategorii las I-IV. . W pierwszym etapie uczniowie zmierzyli się z testem zawierającym 20 pytań, na które należało udzielić odpowiedzi poprzez zaznaczenie jednego poprawnego wariantu. Po pierwszej turze reprezentantka naszej szkoły - Zofia Rzemyszkiewicz okazała się bezkonkurencyjna. Zajęła pierwsze miejsce i tym samym awansowała do etapu powiatowego, który odbędzie się 20 marca 2024 roku.

            W kategorii klas I-IV uczeń naszej szkoły Leon Adamczyk zajął drugie miejsce. Laureaci I-III miejsca otrzymali nagrody, a wszyscy uczestnicy pluszowe upominki. Zosi życzymy kolejnych sukcesów na etapie powiatowym.

             

          • PROJEKT EDUKACYJNY "WIEM, ROZUMIEM, POMAGAM"

             

            W Bibliotece Pedagogicznej w Słupcy uczestniczyliśmy 01.02.2024r. w zajęciach w ramach projektu edukacyjnego „Wiem, rozumiem, pomagam” w oparciu o książkę „ABC Empatii”.

            Jest to realizacja Projektu Czepczyński Family Foundation - ABC Empatii.

            ,,Autyzm- wprowadza zmysły w błąd" był tematem tych bardzo ciekawych zajęć bibliotecznych dla kl.I-III, zorganizowanych przez nauczyciela biblioteki Urszulę Szymańską.

            ABC Empatii to projekt, który poprzez edukację najmłodszych, ma za zadanie likwidację barier i stereotypów związanych z osobami dotkniętymi  niepełnosprawnością , a także zmianę sposobu myślenia i negatywnych postaw.

             

          • WYJAZD DO KINA NA FILM pt. "AKADEMIA PANA KLEKSA"

             

             

            W dniu 1 lutego br. klasy I-VIII miały przyjemność obejrzeć nową, zaskakującą adaptację książki pt. „Akademia pana Kleksa” w kinie „Sokolnia” w Słupcy.

            Gdy wszyscy zasiedliśmy na widowni w sali kinowej rozpoczęła się projekcja filmu, który przeniósł nas w inny, magiczny wymiar. Niezwykly świat fantazji i baśni przedstawiał historię przygód tym razem nie Adasia Niezgódki, lecz Ady Niezgódki i jej kolegów z nietypowej akademii. Szczególnie wzruszyl nas wątek Alberta, który zgubił się w bajce o dziewczynce z zapałkami i zginął w lodowatych głębinach jeziora. Na szczęście w finale, jak to w baśniach bywa chłopiec powrócił.

            Film z pięknym przesłaniem, zachwycił nas urzekającą muzyką, kolorową scenografią i niesamowitymi efektami specjalnymi. Była to wspaniała lekcja empatii, tolerancji i wiary we własne możliwości.

            Po zakończeniu projekcji wróciliśmy do autokaru pełni wrażeń. Wszyscy dzieliliśmy się swoimi spostrzeżeniami, a rozmowa o filmie towarzyszyła nam w drodze powrotnej do szkoły.

            Wyjazd do kina na „Akademię pana Kleksa” był nie tylko doskonałą rozrywką, ale także ekscytującym doświadczeniem. Dzięki filmowi przekonaliśmy się, że czasem należy oderwać się od rzeczywistości i zagłębić się w magiczny świat wyobraźni.

            Z pewnością to wyjątkowe wyjście do kina pozostanie w naszej pamięci na długo, jako jedno z tych dni, które dostarczyło nam wielu osobistych przeżyć.

            Pomysłodawcą i organizatorem tego wyjazdu była Urszula Szymańska- nauczyciel biblioteki.

             

          • KONKURS HISTORYCZNY

             

            Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady z historii pt ,,Zakon krzyżacki i jego stosunki z królestwem polskim XIII – XVI w.

            Udział w Olimpiadzie miał na celu pobudzenie zainteresowania uczniów historią Polski i państw ościennych, rozwijanie oraz sprawdzenie wiedzy uczniów oraz wprowadzenie do nauczania elementu rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

            Naszą szkołę podczas konkursu reprezentowali : Lena Juszczak i Maja Kazuś z klasy V oraz Marika Kujawa, Hanna Sarbak, Jakub Szklarek z klasy VI.

            Wyniki konkursu okazały się zadowalające. Najlepiej poradziły sobie Lena Juszczak oraz Marika Kujawa Dziewczęta zdobyły 13 miejsce na 159.

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

            Uczniów do konkursu przygotowały p. Małgorzata Kucharczyk oraz p. Marzena Kurkowska.

             

          • WYSTĘP CYRKU OBIMBOLANDO

             

            Dnia 26.01.2024r. w naszej szkole gościł cyrk OBIMBOLANDO. Uczniów przywitał  klaun, który cały czas zapewniał dzieciom wesołą zabawę. Widzowie mogli podziwiać popisy żonglerskie, umiejętności taneczne i akrobatyczne artystów. Dzieci były zapraszane do wspólnej zabawy. Brały udział w skeczach, sztuczkach z wirującymi talerzami i w kręceniu hula- hop. Na zakończenie na scenie pojawił się przedziwny stwór, którego ciało składało się z kilku połączonych ze sobą rozciągających się materiałowych tuneli. Przybierając różne kształty, wprawiał widzów w zaciekawienie, zdumienie, a wśród najmłodszych wywoływał przerażenie.

            Występ  bardzo podobał się dzieciom a artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

             

          • KOLĘDOWANIE Z BABCIĄ I DZIADKIEM

             

            Wieczór 25 stycznia był wyjątkowo magiczny! Nasze ukochane Babcie i Dziadkowie gościli w szkole, aby zanurzyć się w świątecznej atmosferze przy występach naszych utalentowanych uczniów klas 1-3!

            W trakcie występów nasi młodzi artyści przygotowali cudowne tańce, prezentując wyjątkowe układy do ulubionych kolęd. Ich energią zarażali nie tylko dziadków, ale także wszystkich obecnych!

            Dziękujemy Dziadkom za obecność, ciepłe uściski i radosny nastrój, który wnieśliście do naszej szkoły. Jesteście dla nas niezastąpieni!

            Dzieciaki, dziękujemy za Waszą pasję, uśmiechy i niezapomniane chwile. Jesteście naszą dumą!